Bez pobednika u duelu Sloge i Takova

• September 14, 2022
  • 0

Fudbaleri Sloge i Takova iz Gornjeg Milanovca odigrali su nerešeno, bez golova, na stadionu u Požegi, u susretu 5. kola Srpske lige Zapad. Požežani su trenutno osmi sa 7 bodova, osam manje od prvoplasiranog Smedereva 1924. Narednog vikenda Sloga gostuje u Mihajlovcu, kod istoimene domaće ekipe.

Tražili su domaći pobedu u duelu sa Takovom, kako bi materijalizovali tri boda sa proteklog gostovanja, međutim, mreže su mirovale, a gosti su zadovoljniji napustili teren u Požegi.

Od starta susreta fudbaleri Sloge pokušavaju da situaciju drže pod kontrolom. Lopta je češće u njihovim nogama, ali bez konkretnije pretnje, sve do 11. minuta, kada je mladi Petrović „potegao“ sa levog ugla šesnaesterca, ali je golman gostiju Jovetić bio koncentrisan i zaustavio ovaj pokušaj.

Samo sedam minuta kasnije viđena je najbolja prilika u prvom poluvremenu, a akteri su bili gosti iz Gornjeg Milanovca. Najpre je Arsenijević, uputio udarac, sa dvadesetak metara, a golman Tasić kratko odbija do Grujića, koji šutira sa vrha peterca, no Tasić još jednom odbija loptu na nogu Grujića, koji je sada na zemlji, ali uspeva da uputi udarac, koji konačno zaustavlja „vratar“ domaćeg tima.

Nakon toga igralo se, uglavnom, na sredini terena, sa nekoliko poluprilika na obe strane, da bi ekipa Sloge ponovo bila u prilici da stigne do prednosti. Gogić je uposlio Petrovića, a ovaj je ušao u kazneni prostor, iskosa sa leve strane, a onda neometan od protivničke odbrane, uputio udarac, sa desetak metara udaljenosti od gola, ali je golman Jovetić i ovoga puta izašao kao pobednik, izbacivši loptu u korner.

Bila je to poslednja prilika u prvih 45 minuta utakmice, tako da se rezultatom – 0 : 0, otišlo na odmor.

Odmah na startu drugog poluvremena gosti prete. Igrao se 47. minut kada je Lukić bio u prilici da zatrese mrežu požeškog tima, ali je golman Tasić u poslednjem trenutku reagovao ispred napadača gostiju i loptu poslao u korner.

Samo tri minuta kasnije fudbaler domaćih Gogić ne koristi „zicer“. Akcija domaćih je išla po desnom boku, kada je usledio centaršut u šesnaesterac gostiju, gde je usledila loša intervencija odbrane tima iz Gornjeg Milanovca, a lopta se našla na nozi Gogića, koji je ostao sam na nekih pet šest metara, ali je usledio očajan šut, koji završava visoko iznad gola golmana Jovetića.

Nova prilika za promenu rezultata viđena je u 54. minutu, ali ovoga puta kapiten domaćih Plazinić je oštro šutirao sa ivice kaznenog prostora, no lopta završava pokraj gola u gol-autu.

Do kraja utakmice nekoliko poluprilika pred oba gola, no bez promene rezultata. Pokušavali su i jedni i drugi da stignu do kompletnog „plena“, no mreže su do poslednjeg sudijskog zvižduka ostale netaknute.

SLOGA: Tasić, Kolarević, Drašković, Milunović, Plazinić, Žerjal, Gogić, Vranić (Krsmanović O.), Petrović (Stamenić), Vasiljević, Bukvić. trener: Jovan Nikitović

TAKOVO: Jovetić, Cerović, Ćirković, Lukić, Grujić (Grkajac), Arsenijević, Pavlović L. (Maksimović), Mirković (Krtinić), Pavlović L. (Mijatović), Grković, Jočović. trener: Žarko Jovanović